Garantstelling en particuliere logiesverstrekking
Voor het verkrijgen van een visum hebben bezoekers aan Nederland uit het buitenland soms een garantverklaring nodig. Deze verklaring is verkrijgbaar aan de balie bij de Dienst Burgerzaken. Door Dienst Burgerzaken wordt de handtekening onder die verklaring gelegaliseerd. Een garantverklaring heeft een maximale geldigheidsduur van drie maanden. De persoonsgegevens van degene die naar Nederland komt, moet u zelf op de verklaring invullen.
De voorwaarden zijn onder andere:
- Uw bezoek komt voor een kort verblijf naar Nederland en blijft niet langer dan drie maanden.
- Uw bezoek moet een visum aanvragen. Een lijst met visumplichtige landen kunt u vinden op de website van het Ministerie van Buitenlandse Zaken.
U neemt het volgende mee:
- een geldig legitimatiebewijs; en
- een ingevuld aanvraagformulier waar u nog geen handtekening onder heeft gezet.
Legalisatie handtekening € 7,75 (prijspeil 2012)
Aanvragen
U vraagt de garantstelling en de particuliere logiesverstrekking aan bij de IND. Dit doet u door het aanvraagformulier van de IND in te vullen. Met dit formulier gaat u naar de gemeente om het te ondertekenen (legaliseren). Als u een partner heeft dan moet u samen de garantstelling ondertekenen.
Een lijst met visumplichtige landen op de website van het Ministerie van Buitenlandse Zaken
www.minbuza.nl/producten-en-diensten/burgerzaken/visa/visumverlening-nederland-schengenvisum/overzicht-visumplichtige-nationaliteiten/verblijf-korter-dan-90-dagen/visumplichtige-nationaliteiten-kort-verblijf.html
aanvraagformulier
garantstelling en particuliere logiesverstrekking (pdf)
uitnodiging voor kort
verblijf in Nederland (pdf)