Nostalgische wandelroute geopend in Hattemerbroek
Op zaterdag 13 september is in Hattemerbroek een nostalgische wandelroute geopend. De nieuwe route van 2,5 kilometer brengt wandelaars langs plekken waar rond 1935 traditionele ambachten werden uitgeoefend. Al wandelend wordt de lokale geschiedenis zichtbaar en komen verhalen uit het verleden tot leven. De route biedt een uniek inkijkje in het dagelijks leven van toen.
Scan de QR-codes en wandel met Jan en Marie
Onderweg maken wandelaars virtueel kennis met Jan en Marie, twee dorpsbewoners uit de jaren ’30. Via QR-codes langs de route vertellen zij over het dagelijks leven en de ambachten die destijds belangrijk waren in Hattemerbroek. Zo komt de geschiedenis niet alleen in beeld, maar ook tot leven via verhalen en anekdotes. Wethouder Beerd Flier: “Met deze route brengen we het verleden weer tot leven. Het is prachtig om te zien hoe verhalen, foto's en plekken samen een beeld schetsen van het Hattemerbroek van toen. Een waardevolle toevoeging voor zowel inwoners als bezoekers die onze rijke geschiedenis willen beleven.”
De wandelroute
De route is ongeveer 2,5 kilometer lang en gaat langs karakteristieke plekken in Hattemerbroek. Op panelen langs de weg zijn oude foto’s en verhalen te zien. Via QR-codes is aanvullende achtergrondinformatie beschikbaar. De wandeling is geschikt voor jong en oud en biedt een inkijk in de rijke cultuurhistorie van het dorp. Lees meer op www.oldebroek.nl/nostalgischewandelroute.
Gezamenlijke inzet
De wandelroute is ontwikkeld door Dorpsoverleg Hattemerbroek, Toeristisch Platform Oldebroek, Veluweroutenetwerk, Nagelhout Hattemerbroek en de gemeente Oldebroek.