Van moeten naar zorgen
Lees hier de column van 20 mei 2025.
Wanneer ik mijn columns van de afgelopen twee jaar teruglees, valt me iets op: ik schrijf best vaak over ‘ontmoeten’. Over ontmoeten én over ont-moeten. En dat is natuurlijk geen toevallig thema. Ontmoeten gaat over verbinding, over het belang van aandacht voor elkaar. En ‘ont-moeten’ – het loslaten van wat allemaal moet – past daar als vanzelf bij. Beide dingen zijn voor mij vooral in de maand mei van toepassing.
Na een drukke (maar leuke!) periode van feestdagen, herdenkingen en evenementen is het fijn om ruimte te hebben en maken voor een beetje ontspanning. En dat kan natuurlijk perfect met het mooie weer. Ik vind het heerlijk dat de zomer zich weer aankondigt. Voor en na het werk vind ik het fijn om te wandelen, een fietstocht te maken, een boek te lezen. Of even lekker op een terrasje te kijken naar wat er allemaal om me heen gebeurt. Ik geniet van deze tijd, en ik denk velen met mij.
Op het gemeentehuis zijn veel collega’s op verschillende manieren bezig met het mooie weer en de aankomende zomer. Zo zijn onze collega’s van de buitendienst druk met het onderhouden van het groen. Ze zorgen dat onze bomen, planten en bloemen er netjes en vrolijk bijstaan. De boa’s zijn veel op pad om aanwezig te zijn bij activiteiten en festiviteiten in de gemeente, maar ook om eens een praatje te maken met jongeren die ook weer meer buiten zijn. En andere collega’s zijn al weken bezig met de voorbereidingen voor het festival van onze gemeente: het Zomerfestival op vrijdag 20 juni, deze keer met als thema ‘vakantie’. Zet u het alvast in uw agenda?
De zomer brengt ook risico’s met zich mee. Daarom zijn collega’s van Openbare Orde en Veiligheid samen met de brandweer juist in deze periode bezig met de keerzijde van de zomer. De hitte en droogte vergroot de risico op natuurbranden. En we hebben hier heel veel natuur! Vooral in de buurt van bossen, heide of andere kwetsbare natuurgebieden is het belangrijk om extra alert te zijn. Een klein ongelukje, zoals een iets te groot kampvuur, een vonk van een BBQ of een sigaret die zonder erbij na te denken wordt weggegooid kan leiden tot groot vuur dat zich razendsnel verspreidt. Als gemeente doen we er alles aan om goed voorbereid te zijn, maar we hebben ook u nodig.
Inwoners die dichtbij kwetsbare gebieden wonen hebben een persoonlijke uitnodiging ontvangen voor een informatieavond over natuurbrandpreventie. Samen met de brandweer vertellen we meer over risico’s, tips en (kleine) maatregelen die u in en om uw huis kunt doen. Op 3 juni organiseren we de laatste avond. Ook wanneer u geen persoonlijke uitnodiging heeft ontvangen, bent u van harte welkom! Kijk voor meer informatie en aanmelden op www.oldebroek.nl/brandpreventie.
Want als we willen blijven wandelen en fietsen in onze mooie omgeving, willen picknicken in de bossen… dan moeten we goed voor onze natuur zorgen. Van moeten naar zorgen dus, om elkaar te kunnen blijven ontmoeten in onze mooie gemeente.
Tanja Haseloop – Amsing
burgemeester